Адкрыццё выставы!

• 02.07.2019
У рамках Года Малой радзімы ў філіяле Нацыянальнага гістарычнага музея Рэспублікі Беларусь «Музей прыроды і экалогіі» (г. Мінск, вул. К. Маркса, 12) сумесна з Камітэтам па адукацыі Рэспублікі Беларусь і ўстановай адукацыі "Мінскі дзяржаўны палац дзяцей і моладзі" з 2 ліпеня па 31 жніўня 2019 года праводзіцца выстава ўдзельнікаў гарадскога праекта «Маладыя таленты сталіцы».
Праект «Маладыя таленты сталіцы» гэта падтрымка і развіццё таленавітых дзяцей і моладзі ў галіне дэкаратыўна - прыкладнога і выяўленчага мастацтва. Удзельнікамі праекта з'яўляюцца навучэнцы аб'яднанняў па інтарэсах устаноў дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі г. Мінска, што праявілі яркую індывідуальнасць і творчы геній ў дэкаратыўна - прыкладным або выяўленчым мастацтве, неаднаразовыя пераможцы гарадскіх, рэспубліканскіх і міжнародных выстаў. Узрост удзельнікаў праекта ад 9 да 18 гадоў. Куратар праекта Кацярына Яўгенаўна Панасюк, культарганізатар Мінскага дзяржаўнага палаца дзяцей і моладзі.
На выставе прадставяць свае працы: Пестова Ірына, 16 гадоў, аб'яднанне па інтарэсам «Гармонія», педагог Бараноўская Ганна Валер'еўна, ДУА "Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі« Эўрыка »г. Мінска» і Крышталевич Ілля, 11 гадоў, мастацкая студыя «Сланечнік », педагог Завадская Людміла Мікалаеўна, УА« Мінскі дзяржаўны палац дзяцей і моладзі ».
Удзельнікі адлюстравалі ў сваіх карцінах сваё шчырае стаўленне да прыгажосці прыроды сваёй малой радзімы. Вернісаж парадуе наведвальнікаў музея разнастайнасцю фарбаў і пакіне незабыўныя ўражанні.

Гарадскі праект «Маладыя таленты сталіцы»
Тэлефон: 233-67-99

Мінск, вул. К.Маркса, 12
Музей працуе з 11.00 да 19.00 (без выхадных)